آدرس:
قم - زنبیل آباد(چهل و پنج متری صدوق) - کوچه شماره 2 - نبش میدان مفتح
تلفن:
025-32616140-50

درمان دندان درد در بارداری

بسیاری از زنان باردار در دوران بارداری از دندان درد این دوره شکایت می کنند. به علت تغییرات هورمونی و متابولیک در دوران حاملگی ممکن است دندان ها دچار درد شوند

برای درمان دندان درد در بارداری باید به یک پزشک دندانپزشک مراجعه کرد تا ضمن معاینه دقیق دندانهایتان، بتواند درمانی که مناسب حالتان است و نیز به جنین صدمه ای نمی زند، را برایتان ارائه دهد. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. بهتر است قبل از بارداری به دندان پزشک مراجعه کنید تا ضمن معاینه دستورالعمل هایی مشابه آنچه که ما در این مختصر آماده کرده ایم، را به شما بدهد تا دوران بارداری راحتی داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید.

در بعضی از زنان بارداری موجب مشکلات دندان مثل بیماری لثه و افزایش احتمال ابتلا به پوسیدگی دندان می شود. حفظ بهداشت دندان در خانه و کمک گرفتن از دندان پزشک تضمین کننده این است که دندان شما در طول بارداری سالم باقی می ماند. تولد زودتر از موعد ممکن است در اثر بیماری پریودنتال که عفونت مزمن لثه ها است؛باشد.

در بعضی از زنان بارداری موجب مشکلات دندان مثل بیماری لثه و افزایش احتمال ابتلا به پوسیدگی دندان می شود. در طول دوره بارداری، هورمون های افزایش یافته شما ممکن است بر واکنش بدن به پلاک ( لایه جرم روی دندان ها) تاثیر بگذارند.

بارداری به صورت خودکار به دندان آسیب وارد نمی کند. این که گفته می شود که زنان برای بدنیا آوردن هر بچه یکی از دندان های خود را از دست می دهند، دروغ محض است. در صورتی که جذب کلسیم مادر در طول بارداری ناکافی باشد، استخوان ها ( و نه دندان ها) کلسیومی که به فرزند در حال رشد نیاز دارد را فراهم می کند. از دست رفتن کلسیم پس از شیردادن کودک متوقف می شود. با این حال، نیازمندی های زمان بارداری ممکن است در بعضی از زنان منجر به مشکلات دندان شود.

حفظ بهداشت دندان در خانه و کمک گرفتن از دندان پزشک تضمین کننده این است که دندان شما در طول بارداری سالم باقی می ماند.

بیماری دندان بر نوزاد در حال رشد تاثیر می گذارد

تحقیقات به رابطه بین بیماری لثه در زنان باردار و تولد زودتر از موعد با وزن کم نوزاد در حین تولد پی برده اند. نوزادانی که زودتر از موعد به دنیا آمده اند، در معرض ابتلا به بعضی بیماری ها از قبیل فلج مغزی و مشکلات بینایی و شنوایی می شود.

تخمین ها بیانگر این است که از هر 100 تولد پیش از موعد 18 مورد ناشی از بیماری پریودنتال است که یک عفونت مزمن در لثه ها است. برطبق یک مطالعه، درمان مناسب دندان مادر باردار باعث کاهش خطر تولد زودتر از موعد تا 80 درصد می شود.