آدرس:
قم - زنبیل آباد(چهل و پنج متری صدوق) - کوچه شماره 2 - نبش میدان مفتح
تلفن:
025-32616140-50

نحوه صحیح مسواک زدن دندان ها

هنگام یادگیری نحوه مسواک زدن موثر یا یاد دادن آن به کودکان، مهم ترین چیز این است که در آغاز مسواک زدن را بدون هیچ خمیر دندانی و فقط با استفاده از یک مسواک مرطوب تمرین کنید تا کار دستتان بیاید.

بازخوردی که اطراف دندان ها و امتداد لثه ها به تماس مسواک نشان می دهند بسیار ضروری است تا اطمینان حاصل کنیم که نواحی درستی تمیز شده اند و به خوبی هم تمیز شده اند. تمرین بدون هر گونه خمیر دندان کف داری، به شما یا کودکتان اجازه می دهد تا تمرکز کرده احساس کنید موهای مسواک همان جایی می روند که قرار است بروند، به طوری که با کنار هم قرار دادن همه مراحل مسواک زدن شیوه مسواک زدنتان یک شیوه صحیح و بی عیب و نقص می شود. بیشتر راهنماه هایی آن لاین دستورالعمل هایی را برای مسواک زدن ارائه می دهند که گویی دندان های تمام افراد کاملا صاف هستند ولی اینگونه نیست (هر چند باید باشد). اگر به خودتان یاد بدهید که موهای مسواک را حس کنید می توانید به شیوه مسواک زدن خود جنبه شخصی بدهید؛ بدین ترتیب هیچ گوشه ای را جا نمی اندازید و مسواک زدن صحیح را تجربه می کنید.

در واقع رسیدن به مرحله مسواک زدن درست با سرعت قابل قبول باید حداکثر فقط چند روز طول بکشد، بنابراین تا زمانی که برای مسواک زدن احساس راحتی کنید نگران ادامه کار بدون خمیر دندان نباشید. در واقع و به هر حال شما تنها برای فلوراید است که به خمیردندان نیاز دارید نه برای مواد ساینده آن. می توان همان اندازه جرم (پلاک) که با استفاده از خمیر دندان زدوده می شود را فقط با یک مسواک مرطوب زدود. برای اطمینان از اینکه استحکام دندان ها را با استفاده از فلوراید حفظ می کنید، می توانید بعد از هر بار مسواک زدن و تا زمانی که استفاده از خمیر دندان را مجددا شروع کنید دهانتان را با فلوراید ACT شستشو دهید. (اگر هر گونه محلول شستشویی را برای استفاده به کودک می دهید، اطمینان حاصل کنید که کودک قادر به قرقره کردن و به بیرون تف کردن درست محلول هست و آن را قورت نمی دهد؛ همین موضوع درمورد زمانی که او به تنهایی شروع به مسواک زدن می کند هم صدق می کند.)

خیلی سخت بود که بتوان در تصاویر ویدئویی زنده مسواک را به خوبی دید، به همین دلیل امروز تصمیم گرفتیم یک متن الکترونیکی بنویسیم که به جای تصاویر ویدئویی دارای عکس باشد. شیوه صحیح و کامل مسواک زدن در ذیل آورده شده است.